PODPOŘTE NÁS

Pomozte nám vytvořit bezpečné a podpůrné prostředí pro děti v krizi a podpořte tak naše SOS centrum.

Vaše podpora je pro nás klíčová. S každým příspěvkem můžeme dětem v krizi pomoci, ať už je to v podobě hraček, vybavení nebo specialistů, kteří s dětmi v našem centru pracují.

Děkujeme za vaši štědrost a podporu.

Image
obrazek

Prostředí našich konzultoven musí být dostatečně bezpečné, aby děti mohly zažít důvěru a zároveň dostatečně hravé, tvořivé a zábavné, aby se mohly uvolnit a najít způsob vyjádření, který je jim vlastní.  

Nikdy nevíme, jaký způsob vyjádření konkrétnímu dítěti nejvíce sedne – proto je důležité mít dostatečnou možnost volby různorodého materiálu – od terapeutického pískoviště, figurek, modelíny, výtvarných a psacích potřeb, stavebnic, přírodnin, hraček, deskových her až po projekční terapeutické karty či pomůcky umožňující ventilaci tělového napětí. Zkrátka cokoliv, co může dětem pomoci k jejich vlastnímu sebevyjádření a k ošetření jejich zátěžových prožitků.  

Hra, tvořivost a kreativita je přirozený komunikační kanál dětí i dospívajících a lze skrze něj pracovat se všemi složkami jejich osobnosti – tedy s jejich smysly, tělem, emocemi i kognicí. Hravost a tvořivost tak může v dětech podporovat radost, zvědavost, chuť prozkoumávat, představovat si, může posílit odvahu udělat něco „jako že“ a zažít tak nad svou situací kontrolu.  

Pracovník při kontaktu s dětmi hledá skrze hru a společný dialog jejich podpůrné zdroje, snaží se pomoci dětem obnovit jejich životní rovnováhu a stabilitu, posílit dobrý kontakt se sebou, pomáhá vyjádřit dítěti jeho potřeby a hledat společně s ním možnosti jejich naplnění.