SOS centrum - krizová pomoc

Nevíte si rady se životem? Máte chuť se vším skončit? Je vám smutno, úzko, těžko? Cítíte se na vše sami? Život pro vás ztratil smysl?

Komu pomáháme

Nově jsme otevřeli Chat poradnu

http://www.elinka.iporadna.cz/sos-centrum

Společně dáváme naději

V roce 2016 jsme v SOS centru pomohli více jak 1500 lidem zvládnout krizovou životní situaci

Jak se krize projevuje?

RunCzech

"Hodní chlapci", kteří běželi proti násilí ve vztazích se umístili na 2. místě na pražské O2 štafetě v konkurenci 444 štafet. Gratulujeme!

Případová práce

Případovou práci poskytujeme zejména klientům, kteří docházejí do zařízení dlouhodobě a řeší více problémů najednou. Hlavní součástí této práce je zhodnocení potřeb uživatelů, stanovení cílů, plán intervence, realizace plánu, souhrn a hodnocení výsledku intervence. Nedílnou součástí případového vedení je role klíčového pracovníka, který celý případ sleduje, podporuje uživatele v cílené spolupráci. Práce je kompaktní, má jasnou strukturu a vedení. Cílem je strukturovat jednotlivý případ tak, aby se postupně uživatel s pracovníkem věnovali všem problematickým oblastem (např. oblast bydlení, zaměstnání, rodinné vztahy, aj.), aby se zároveň respektovalo tempo a možnosti uživatele, vycházelo se z naléhavosti řešení jednotlivých problémů podle potřeb klienta. Mnohdy je nezbytné zapojit do procesu i nejbližší okolí klienta.